Jak správně vkládat předměty do zapůjčené dodávky
Máte pronajatou dodávku na pár hodin nebo na celý den a před vámi je stěhovací akce. Předpokládejme, že máte vše již perfektně připraveno, věci sbalené v krabicích, rozebraný nábytek a domácí spotřebiče obalené flexibilní fólií a už jen nedočkavě vyhlížíte okamžik, kdy budete plnit útroby stěhovacího vozu. Měli byste ovšem znát a dodržet hlavní zásady, s nimiž akce proběhne úspěšně, bez poškození vozidla i vašeho majetku.
Peugeot Boxer https://www.rentcarservice.cz/peugeot-boxer-l3h2-pardubice je vozidlo, které se na silnicích objevuje již řadu let. Vyrábí se v několika základních verzích s úložným (užitečným) objemem zavazadlového prostoru od osmi kubíků až do 17 kubických metrů. To ovšem neznamená, že do něj budete násilím tlačit vše tak, aby se vyplnil každý krychlový centimetr.
Nejtěžší předměty patří dopředu – při řízení vozidla typu dodávky platí nepsané pravidlo umístit těžiště nákladu co nejblíže kabině vozu, resp. přední nápravě. To znamená, že všechny těžké věci by měly být nakládány jako první. Nejde ani tak o jejich objem, ale hmotnost, takže např. automatická pračka, relativně nevelká, ale vážící 60 kg, bude mít přednost před obrovskou kartonovou krabicí plnou lehčích lůžkovin.
Předměty se nesmí dotýkat vnitřních stěn vozu – každé poškrábání nebo promáčknutí musíte zaplatit. Pamatujte na to a předem mějte zajištěno dostatečné množství obalového a výplňového materiálu. Nejlépe vyřazený molitan, starý textil, kartonovou vlnu, bublinkovou fólii.
Raději více jízd, než havarovat s přetíženým vozem – dodávky jsou sice stavěné na standardní zatížení zavazadlového prostoru, ale čím je vůz těžší, tím více se mění jeho jízdní vlastnosti díky setrvačné síle. To platí hlavně v zimě či za deštivého počasí. Nemáte-li dostatek zkušeností s řízením tohoto typu vozidla, raději nakládejte méně zavazadel a otočte se s autem vícekrát, než riskovat zbytečný karambol.