Kuchyňský dřez – kuchyně bývají nejproblematičtějším zdrojem ucpaných odpadů v domácnosti, neboť se tu neustále produkuje dostatek mastnoty a dalšího biologického materiálu. To vše živí bakterie, které obalují černým slizem vnitřek trubek a armatur. Zpočátku zabírá na tyto problémy jedlá soda nebo louh sodný, ale je-li znečištění příliš silné, nemusí to stačit. Problémy mohou vzniknout např. v situacích, kdy se do odpadu dostane větší kus potravin, jako jsou odřezky zeleniny, slupky od brambor, drobné zvířecí kosti atd. Havarijní služba řeší i tyto situace speciálními prostředky, jako jsou rotační spirály a tlakové čištění.
Koupelnové odpady – výjimečné nejsou ani situace ucpaného odpadního potrubí a armatur v koupelnách, zde se uvnitř odpadů zachytávají vlasy, chlupy a vousy, mýdlo, šampony a kosmetické přípravky, úlomky pokojových rostlin při jejich sprchování, drobné nečistoty při výměnách vody v akváriích a také nečistoty z vyústění odpadu automatické pračky. Zanesené odpady však nebývají doménou pouze starých domovních rozvodů např. v činžovních zástavbách, týká se to i novostaveb, spíše záleží na frekvenci využívání koupelen a na počtu obyvatel v domě či v bytě.
Domovní stoupačky – velkým problémem se mohou stát stoupačky v bytových domech, kde je na jedné stoupačce „navěšeno“ až několik desítek uživatelů. Každý z nich produkuje vlastní odpad a ne každý si je vědom nebezpečí, které může ohrozit ostatní obyvatele domu. Čím více nájemníků, tím větší riziko takové situace, kupříkladu stačí občas odhodit do toalety vatové tampony, menstruační vložky, stelivo pro zvířata, sponky, knoflíky a další menší předměty, které se mohou zachytit na mazlavé hmotě uvnitř potrubí, relativně daleko od samotného bytu. Napojení bytového odpadu do stoupaček se špatně čistí běžnými prostředky, jako je hydroxid sodný, a někdy je nutný výjezd havarijní služby Kanalizace instalatéři.