Pryč je doba, kdy muži používali k holení břitvu nebo obyčejné žiletkové strojky. Přesto spousta mužů i dnes upřednostňuje holení na mokro pomocí žiletky. Kvůli ceně a hlavně dobrému výsledku. Je nevýhodou, že se musejí dokupovat pořád, takže vlastně dlouhodobě levné nejsou. Elektrické holicí strojky mají vyšší pořizovací cenu, ale velmi levný další provoz. Můžeme si vybrat ze dvou variant.
· Planžetový– vousy projdou otvory planžety a jsou ustřiženy břity, které se pohybují ze strany na stranu, vhodný pro krátké vousy, dobře holí bradu a krk.
· Frézkový – nejrozšířenější se třemi hlavicemi, uvnitř každé hlavice rotuje břit, vhodný pro delší a vlnité vousy.
V současné době se dostávají na trh vodotěsné varianty, nabízející holení ve sprše. Bývá na obalu vyobrazena hlavice sprchy. Při koupi takových strojků bychom měli být opatrní, protože podle testů holicích strojků do některých vodotěsných voda zatekla.
Po použití elektrického strojku může být podrážděná pokožka, některé strojky jsou vybaveny dávkovačem gelu, který usnadňuje holení a brání podráždění. Holicí strojky můžou být na baterky, akumulátor nebo přímo do sítě.
· Bateriové strojky jsou většinou velmi levné a skladné. Můžeme je použít i tam, kde nemáme přístup k zásuvce. Baterie však dlouho nevydrží a musí se často vyměňovat.
· Doma v koupelně u zásuvky využijeme síťový, který má přijatelnou pořizovací cenu.
· Akumulátorový strojekse nabíjí deset až třicet minut a vydrží několik oholení podle hustoty vousů.
Čištění provádíme štětečkem, který je součástí balení. Vodotěsné strojky lze vyčistit proudem teplé vody. Téměř všechny modely jsou vybaveny výklopným nebo výsuvným zastřihovačem vousů.
Chcete-li si koupit holicí strojek, se kterým budete naprosto spokojeni, volte podle toho, jak často se holíte a jaké máte vousy. Navolte si v internetovém srovnávači strojky, které by se vám mohly líbit a přečtěte si i recenze k výrobkům na našem trhu.