Je to léčebná metoda, která specializuje na aplikaci suchého mrazu. Její teploty se pohybují okolo -150°C Může se použít v širokém spektru zdravotních potíží. Používá se buď lokální či celková kryoterapie, kdy lokální neboli místní se používá při kožních a revmatických obtíží a ta celková tedy na celé tělo (např.: posílení imunity, atd.). Tato metoda se provádí v kryosaunách či kryokomorách a léčebná procedura trvá od jedné do tří minut.
Co se děje s tělem během Kryoterapie?
Dochází k silnému prokrvení podkoží, svalů a šlach, dále kůže. Nemusíte se bát, že by Vás mráz při proceduře spálil, dosahuje více jak -100°C. Vzduch v kryokomorách či kryosaunách je speciálně upraven, abyste zůstali v bezpečí.
V čem Vám může Kryoterapie pomoci?
Jak je uvedeno na začátku tohoto článku jedná se zejména revmatické nemoci (především revmatoidní artritida, Morbus Bechtěrev, a jiné.), může relativně dost zmírnit bolesti pohybového aparátu či je úplně odstranit. Kryoterapie je vhodná i po operacích či zraněních, které se hůře hojí. Dále je skvělou doplňující léčbou při autoimunitních onemocněních (např.: psoriáza, roztroušená skleróza), při astmatu, ekzémech a jiných kožních potížích. Kryoterapie má účinky na mnoho chronických onemocnění, stačí konzultovat s Vaším lékařem, zda bude právě pro Vás vhodná. Kryoterapie způsobí, že Vaše imunita se nastartuje úplně na maximum, rozhýbe v těle léčebné procesy a vyplavování hormonů.
Kdy není Kryoterapie vhodná?
Bohužel existují kontraindikace, při kterých není možno léčbu mrazem použít. Jsou to zejména:
· Pacienti s hypertenzí (vysokým tlakem)
· Pacienti s kardiostimulátorem
· Pacienti s potvrzenou alergií na chlad
· Pacienti, kteří právě prodělávají nějakou infekční nemoc, nebo jsou nachlazení
· Horečka
· Pacienti po infarktu myokardu, flebotrombóze, tromboflebitidě a zánětu žil, Angina pectoris
· Pacienti s nádorovým onemocněním
· Těhotné ženy
· Lidé, kteří mají bércové vředy
Vždy sdělte svému lékaři, že byste chtěli podstoupit Kryoterapii a on určí, zda ji podstoupit můžete či nemůžete. Pokud trpíte klaustrofobií, měli byste tuto léčbu důkladně promyslet. Kryosauny či kryokomory neoplývají velkým prostorem. Rozdíl je jen v tom, že kryokomora pojme pouze jednoho člověka, kdežto kryosauna pojme více lidí, ne však více jak 5 pacientů naráz.