Jako první možnost (pokud nám chybí finanční prostředky) nás většinou napadne jít si půjčit do banky. Pokud víte, že vaše rejstříky (BRKI, NRKI, SOLUS) nejsou jako padlý sníh, pak si cestu rovnou ušetřete. Banka se s vámi v tomto případě nebude o úvěru vůbec bavit.
o Jinak mají podmínky nastavené nebankovní společnosti.
o Tam je podmínka v podstatě jen jedna.
· Stačí mít vhodnou nemovitost, kterou vložíte jako protihodnotu.
Dalším problémem, který není možné v bance překročit, je nízký příjem žadatele. Už z označení finančního produktu „hypotéka bez příjmu“ je jasné, že u nebankovního poskytovatele nebude nízké daňové přiznání hrát významnější roli. Co je potřeba k tomu, abyste mohli potřebné finanční prostředky získat?
o Stačí jen pár kroků.
· Ofotit nemovitost zevnitř i zvenku.
· Poslat fotografie spolu s on-line žádostí.
· A to je v podstatě vše.
Jestliže na finance skutečně spěcháte, není problém vše urychlit tak, že je budete mít k dispozici už v den podpisu smlouvy.
Dobré podmínky pro podnikatele i soukromé osoby
Mnoho klientů, kteří se dostali do potíží, si tímto způsobem vyplácí kupříkladu drahé zástavy, exekuce, konsolidují si půjčky. Je to dobrá cesta k tomu, aby mohli začít znovu a lépe. Tato hypotéka je totiž bezúčelová, tudíž se vás nikdo nebude vyptávat, nač chcete peníze použít.
o Po celou dobu splácení je garantována neměnná sazba úvěru od čtyř procent (pro klienty s drobným záznamem).
o Doba splatnosti se může prodloužit až na třicet let.
Nejen podnikatelům je nabízena pomoc. Jestliže jste soukromá osoba, můžete využít nabídky spotřebitelského úvěru, u kterého jsou podobné podmínky. Úroková sazba se pohybuje od čtyři procent u žadatelů s drobným záznamem. Pokud je závažnějšího charakteru, pak počítejte, že se zvedne na sedm procent. I zde platí doba splatnosti třicet let.